Eko budżet

Drodzy mieszkańcy! Oddajemy w Wasze ręce Eko Budżet 2017.
Jest to kolejny projekt w ramach akcji „Siedlce? Naturalnie!” - https://www.facebook.com/SiedlceNaturalnie/
Nasz cel to zwiększanie świadomości dot. selektywnej zbiórki odpadów wśród Siedlczan i w efekcie  podniesienie współczynnika segregacji odpadów w mieście. Dlaczego to takie ważne? Otóż dlatego, że za zbyt niski poziom recyklingu przewidziane są dotkliwe kary finansowe, za które przyjdzie zapłacić nam wszystkim. Samorządy muszą do 2020 roku osiągnąć poziom 50%. W Siedlcach za rok 2016 wyniesie on ok. 18%.
Dlatego zapraszamy Was do aktywnego uczestnictwa w projekcie Eko Budżet.

Stworzyliśmy listę 12 projektów zagospodarowania terenu o wartości około 100 000 zł każdy.
Siedlce podzielone są na 4 sektory odbioru odpadów, na każdy sektor przypadają dokładnie 3 projekty. Zrealizujemy tylko jeden. Który? To zależy wyłącznie od Was. Od 1 stycznia do 30 czerwca 2017 roku potrwa głosowanie, które wyłoni najlepszy projekt w danym sektorze. O tym, który projekt zostanie finalnie zrealizowany zdecyduje najwyższy współczynnik segregacji odpadów osiągnięty w danym sektorze za cały rok 2017. Co miesiąc będziemy aktualizować informację o wysokości współczynnika w poszczególnych sektorach.

Co ważne, zagłosować można tylko raz w trakcie całego głosowania, na jeden projekt w każdym sektorze, dlatego dobrze przemyślcie, która inwestycja podoba Wam się najbardziej.

Zapraszamy do głosowania i pamiętajcie: „naszą generację, stać na segregację!” 

 Eko Budżet wyniki Marzec

Pliki do pobrania

pdf

Regulamin Eko Budżetu

pdf

Projekty zagospodarowania terenu

pdf

Sektory gospodarowania odpadami